Forum akwarystyczne Skalar

Forum akwarystyczne Skalar. Miłego zwiedzania! :)


#1 2014-10-23 17:47:59

 JoKer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 43
Punktów :   

Pomoc w wybraniu biotypu oraz osprzętu akwarium.

Witam po ogromnej przerwie
Powiem tak - mam mnóstwo pytań   Chcę podkreślić, ze doszedłem do wniosku iż 54l to malutko
Zaczynamy
Pragnę założyć nowy zbiornik mianowicie coś ok 112 - 250l
Biotyp celuje w tanganikę albo malawi. Szczególnie Malawi bardzo mi się podoba.

Tutaj moje pierwsze pytania:

1. Czy zbiornik o pojemności na 90% większy niż 112L ale mniejszy lub równy 250L nadaje się na te biotypy ? To znaczy czy można sobie pozwolić na jakieś łącznie różnych gatunków ? Żeby z powodzeniem mogły się rozmnażać.
2. Oświetlenie - planuję zakupić moduły led - wiem, że malawi nie potrzebuje dużo światła dlatego tym za bardzo się nie przejmuje
3. Planuję akwarium mieć otwarte bez pokrywy. Czy to dobry pomysł przy tych biotypach ?
4. Czy ktoś posiada akwarium otwarte ? Jeśli tak proszę powiedzieć czy woda nie jest zabrudzona kurzem i innymi zanieczyszczeniami ?
5. Jakie filtry ? Czy drogi kubełek jest konieczny ? Czy da radę FZN -2 + jakiś turbo wewnętrzny jako mechanik ?
6. Jest sens kupowania roślin do takiego zbiornika ?
7, Jak jest z problemem glonów ? Czytałem, że w tych biotypach glony są wręcz pożądane ? A jeśli nie to przeważnie nie przeszkadzają.
8. Czytałem też, że Pyszczaki przekopują stale dno. W takim razie co z odmulaniem i zbieraniem odchodów z dna? Praktykuje się to czy tego problemu nie ma ?
9. Jak z piaskiem ? Nie zielenieje od glonów i nie robi się szary ? Myślę, że warto kupić jakiś z Alle.... przez internet drobny bieluśki piasek co o tym sądzicie ?
10. Jaką obsadę proponujecie ? Czy rybki do takiego biotypu są drogie ?
11. Warto trzymać np. w Malawi zbrojnika niebieskiego?

Zależy mi na tym, żeby wydać jak najmniej pieniędzy ponieważ nie pracuje, nie skończyłem jeszcze szkoły więc mój budżet jest ograniczony.

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na odpowedzi

Offline

 

#2 2014-10-26 21:40:15

 Krzysiek6677

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 132
Punktów :   

Re: Pomoc w wybraniu biotypu oraz osprzętu akwarium.

Witam!
Co do tanganiki czy malawi moja wiedza nie jest poparta doświadczeniem więc nie będę się wypowiadał.

Posiadam akwarium otwarte i głównym problemem jest bardzo szybkie wyparowywanie wody.
Ostatnio pod moją nieobecność po odparowaniu wody deszczowania filtra zaczęła rozlewać wodę po całym pokoju
i miałem niezłą powódź, pomijając zniszczone panele podłogowe nie było większych szkód , oczywiście była to
głównie kwestia złego ustawienia owej deszczowni.

 

JoKer napisał:

Zależy mi na tym, żeby wydać jak najmniej pieniędzy...

Niestety cięcie kosztów to często jedna z przyczyn nieotrzymania zamierzonego efektu , więc radził bym dozbierać gotówki, albo kompletować
sprzęt i odpalić zbiornik za jakiś czas.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2014-10-26 22:52:39

 JoKer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 43
Punktów :   

Re: Pomoc w wybraniu biotypu oraz osprzętu akwarium.

Dzięki za odpowiedź. Co do tego parowania. Nie miałeś pleśni w pokoju ?

Offline

 

#4 2021-05-04 15:36:24

kompot66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-05-04
Posty: 16
Punktów :   

Re: Pomoc w wybraniu biotypu oraz osprzętu akwarium.

JoKer napisał:

Tutaj moje pierwsze pytania:


6. Jest sens kupowania roślin do takiego zbiornika ?

Oczywiście, że tak. Rośliny są bardzo ważne w zbiorniku i powinny się znaleźć w akwarium, jeśli jest to tylko możliwe. Polecam szczególnie rośliny z Akwarystyczny24, ja się jeszcze nigdy nie zawiodłem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.underground.pun.pl www.biotechnologia-kul.pun.pl www.b-rp.pun.pl www.vampires-resurrection.pun.pl www.magiczna-kraina.pun.pl