Forum akwarystyczne Skalar

Forum akwarystyczne Skalar. Miłego zwiedzania! :)


  • Index
  •  » Karmienie
  •  » Zrób to sam, czyli jak przygotować pokarm dla ryb

#1 2014-01-21 21:04:29

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Zrób to sam, czyli jak przygotować pokarm dla ryb

Witam! Chciał bym podać wam przepis, według którego zrobiłem papu dla swoich rybek. Są nim kluski lane z różnymi dodatkami. Zaletą tego rodzaju pokarmu jest jego naturalność oraz to, że jest świeży przez cały rok.

Zaczynamy:
Do miski wbijamy jedno całe jajko i roztrzepujemy widelcem powoli dodając mąki do uzyskania odpowiedniej konsystencji, tak żeby ciasto dało się nakładać łyżką do wody. Do tak przygotowanego ciasta wrzucamy roztarte na miazgę lub drobno pokrojone warzywa, np. czosnek, nasiona kopru włoskiego, marchewka, natka pietruszki. Następnie wszystko mieszamy i małymi porcjami nakładamy na wrzątek. Całość gotujemy do wypłynięcia na powierzchnię, odcedzamy, studzimy i do zamrażarki Kiedy nam potrzeba wyciągamy kawałek, zeskrobujemy nożem odpowiednią ilość, czekamy aż odmarznie i do akwarium

Niedługo może zrobię eksperyment z dodatkami mięsnymi, mączka rybna, kryl itd.



Nazwa tematu została zmieniona
Krzysiek6677

Offline

 

#2 2014-02-19 21:17:39

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Re: Zrób to sam, czyli jak przygotować pokarm dla ryb

Witam!

Czy przygotowywaliście kiedyś własnoręcznie pokarmy dla swoich pupili?
W tym roku mam zamiar poeksperymentować z różnymi miksami roślinnymi i mięsnymi, więc ciekawy jestem, czy macie jakieś sprawdzone przepisy?


Tematyzostały połączone
Krzysiek6677

Offline

 
  • Index
  •  » Karmienie
  •  » Zrób to sam, czyli jak przygotować pokarm dla ryb

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shinobiwalka.pun.pl www.skalna-jaskowicka.pun.pl www.zieloneoczy.pun.pl www.fcpolskichsiatkarzy.pun.pl www.politologia07.pun.pl