Forum akwarystyczne Skalar

Forum akwarystyczne Skalar. Miłego zwiedzania! :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2014-01-06 01:25:26

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Ryby hodowlane w warunkach biotopowych - dyskusja

Ostatnimi czasy przeglądając różnego rodzaju fora spotkałem się z różnymi zdaniami na temat biotopów, konkretnie warunkach w jakich trzyma się ryby hodowlane. Jedni twierdzą, że ryby od pokoleń hodowane na kranówce zmieniły swoje wymagania poprzez krzyżówki, selekcjonowanie odmian itd., inni zaś, że pomimo hodowania od pokoleń na naszej wodzie ryby da się przyzwyczaić do warunków biotopowych, gdzie będą się czuły lepiej niż w kranówce. Przykładem mogą być hodowlane odmiany skalara, np. pospolite pasiaki, nie żadne Manacapuru czy Altumy, ale formy hodowlane od pokoleń rozmnażane i hodowane w twardej wodzie, a przeniesione do typowych BW, gdzie twardości są zerowe lub bliskie zeru a woda kwaśna. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Skalary to tylko przykład, wy podawajcie swoje przykłady i opinie.

Offline

 

#2 2014-01-06 03:18:36

 fredek69

Administrator

Skąd: Pęchratka Polska
Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Ryby hodowlane w warunkach biotopowych - dyskusja

Ja myślę , że ryba nie zmienia swoich wymagań co do wody. I według mnie to samo tyczy się pielęgniczek np. kakadu itp. są rozmnażanie w kranówce , a potem do BW.

Offline

 

#3 2014-01-06 10:13:02

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Re: Ryby hodowlane w warunkach biotopowych - dyskusja

Jestem tego samego zdania co ty, lecz są także teorie (być może potwierdzone doświadczeniem), że wyhodowane przez człowieka odmiany, bo pielęgniczki także mają odmiany wyhodowane sztucznie (mówię o ubarwieniu), są lepiej przystosowane do wody kranowej.

Offline

 

#4 2014-01-31 15:31:26

 Krzysiek6677

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 132
Punktów :   

Re: Ryby hodowlane w warunkach biotopowych - dyskusja

Weźmy na ten przykład neony innesa.
Hodowane np. od 50  pokoleń na kranówce powinny czuć się dobrze, a przeniesienie do ich biotopu może nie być, aż tak
wspaniałe jak nam się wydaje. Z drugiej strony tak na prawdę może to nie mieć żadnego wpływu na zdrowie
i  samopoczucie naszych podopiecznych.  Niestety jest to ciężko udowodnić możemy jedynie siać hipotezy.

Offline

 

#5 2014-01-31 15:44:04

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Re: Ryby hodowlane w warunkach biotopowych - dyskusja

Czemu twierdzisz, że przeniesienie neona Inessa do warunków biotopowych może nie być tak wspaniałe?
Neony Inessa są bardzo trudne w rozmnożeniu, aczkolwiek możliwe w miękkiej i kwaśnej wodzie, czyli takiej, w jakiej żyją w naturze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.git-ludzie.pun.pl www.wwyracers.pun.pl www.wlvswrld.pun.pl www.fairytail-pbf.pun.pl www.zarzadzaniepolsl.pun.pl