Forum akwarystyczne Skalar

Forum akwarystyczne Skalar. Miłego zwiedzania! :)


#1 2015-02-18 20:32:51

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Tarło kirysków w ogólnym

Witam!
Dzisiaj w akwarium ogólnym 6 kirysków Sterby ostro zaczęło się wycierać. Chciałem zebrać ikrę i przełożyć je do plastikowego pojemniczka, żeby odizolować je od innych ryb. Nie dałem jednak rady odkleić ich od szyby, a sporo jajeczek jest pochowanych.
Czy mieliście taką sytuację u siebie? Jak wygląda przeżywalność narybku w ogólnym?

Pozostała obsada:
Skalar x3
Neon Czerwony x14
L104 x2

Offline

 

#2 2015-02-19 00:16:56

 Norbert

Użytkownik

status norbi100@jabber.org
8218294
Call me!
Skąd: USA
Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 50

Re: Tarło kirysków w ogólnym

U mnie co kilka tygodni widzę w prefiltrze maluchu Pandy. Wyjmuję i wpuszczam do mniejszego zbiornika gdzie podrastają a po kilku tygodniach wracają z powrotem do dużego zbiornika. Przeżywalność maluchów w dużym zbiorniku u mnie równa się 0. Myślę że Kosiarki jako najszybsze ryby jakie mam robią ''porządek'' z maluchami. Do tego Kakadu i jest ''komplet''.

Offline

 

#3 2015-02-19 10:57:14

piczu14

Moderator

Zarejestrowany: 2013-12-31
Posty: 177
Punktów :   

Re: Tarło kirysków w ogólnym

Ja mam na tyle dobrze, że skalary nie za dobrze manewrują przy dnie w plątaninie korzeni i liści. Dochodzą jeszcze neony, ale myślę, że to mniejszy problem. W planach mam apisto, które na pewno zrobiły by z ikrą porządek. Aktualnie widoczna część ikry przeżyła noc, więc jestem dobrej myśli.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wlvswrld.pun.pl www.git-ludzie.pun.pl www.fairytail-pbf.pun.pl www.zarzadzaniepolsl.pun.pl www.stk.pun.pl